תהליך אימון אישי

»
»
תהליך אימון אישי

בניית אתרים למאמנים

האם אתה מוכן לקחת את עסק האימון שלך לשלב הבא? תן לנו לבנות עבורך אתר מותאם אישית שיציג את הכישורים הייחודיים שלך ויעזור לך למשוך לקוחות חדשים. לחץ כאן לקביעת פגישת ייעוץ ובוא נתחיל לבנות את האתר שלך עוד היום!

אז, אתה מעוניין להתחיל להתאמן עם מאמן אישי. אולי יש לך איזושהי הבנה לגבי העלות של שכירת מאמן אישי, איך מאמן חיים יכול לעזור לך וכיצד לבחור את המאמן הנכון לחיים, אבל אולי לא ברור איך בדיוק תהליך האימון עובד.

בדומה לטיפול, תהליך האימון ישתנה בהתאם להכשרה ולרקע של אותו מאמן, אבל יש כמה דברים שאתה יכול לסמוך עליהם.

איך עובד תהליך האימון?

אימון בדרך כלל מורכב מסדרה של מפגשים אחד על אחד בינך לבין מאמן החיים שלך ובדרך כלל כל מפגש נמשך בין 45 ל- 60 דקות כל אחד. חלק מהלקוחות נפגשים עם מאמן החיים שלהם פעם בשבוע, אם כי חלק מהלקוחות נפגשים כל שבועיים או אפילו רק פעם בחודש – בהתאם לצרכיהם.

אתה והמאמן תסכימו על מה שמתאים לכם ביותר לפני התחלת ההתקשרות עם האימון ולרוב תהיו גמישים אם יש צורך להתאים את לוח הזמנים.

מפגשי האימון הראשונים

במפגש הראשון או שניים, המאמן שלך יעבור בדרך כלל על המטרות שלך, ויקבע מה אתה מקווה להשיג באמצעות האימון. אם עדיין לא ברורים לך היעדים שלך, זה בסדר! מאמני חיים מאומנים לשאול אותך את השאלות הנכונות ולהקשיב באופן פעיל למה שאתה אומר (ולא אומר) כדי לעזור לך לפענח מה באמת חשוב לך.

כאשר מאמני חיים משתמשים במיומנויות ההקשבה הפעילה שלהם יחד עם הערכות, לעתים קרובות הם מסוגלים לחשוף את הרצונות העמוקים ביותר שלך והמטרות הנכונות יתגלו.

גלגל החיים

לעתים קרובות, מאמנים יבקשו ממך למלא את גלגל החיים, הערכה מצוינת לקביעת עדיפות באילו תחומים בחייך צריך עבודה. ייתכן שתתבקש למלא הערכות אחרות כדי לזהות את החוזקות שלך, הערכים והדברים שנותנים לך משמעות ומטרה.

המטרה העיקרית של הפגישות הראשוניות הללו היא לתת לך בהירות מוחלטת לגבי מה אתה רוצה להשיג, ולאחר מכן לעזור לך לפתח תוכנית מותאמת אישית להשגתה. לאחר שקבעתם את המטרות העיקריות שלכם לאימון, מאמן החיים יעריך היכן אתם נמצאים כעת ואת הצעדים הדרושים כדי להביא אתכם למקום בו אתם רוצים להיות.

תהליך האימון יסגור את הפער בין המצב הנוכחי שלך למצב הרצוי שלך.

הכנה לפגישה הבאה

בסוף כל פגישה, המאמן שלך יבקש ממך להתחייב להשלים משימות מסוימות לפני הפגישה הבאה, שלעתים קרובות מכונה שיעורי בית. אלה יהיו בדרך כלל מורכבים מפעולות ספציפיות שאתה והמאמן שלך זיהו כדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי להתקרב אל המטרות הגדולות שלך.

על ידי התחייבות למאמן שלך, אתה לא רק מרוכז במשימות החשובות ביותר להשגת היעדים שלך, אלא יהיה לך גם מישהו שיחייב אותך כדי לוודא שאתה כל הזמן עוקב אחריו. מחויבות, אחריות ומעקב הם חלק מהמרכיבים החשובים ביותר בתהליך אימון החיים והם סיבה גדולה לכך שאנשים שעובדים עם מאמן חיים מתקדמים הרבה יותר ממה שהם עובדים לבד.

אימון הוא תהליך

אימון אישי הוא תהליך שיתופי אחד על אחד ממוקד פתרון בו מאמן בעל הכשרה מקצועית מסייע ללקוח, להשיג מטרות אישיות, זוגיות או מקצועיות. מאמנים משתמשים במספר כלים, טכניקות ותהליכים שנועדו לעזור למתאמן למצוא את מה שמניע אותם, לאן הוא רוצה להגיע, ואת הדרך הטובה ביותר להגיע לשם. הקשר מתבסס על בסיס אמון וצומח בשלבים שונים.

אלו הם השלבים הבסיסיים בתהליך אימון אישי

יצירת קרבה ואמון

בפגישות הראשונות המאמן ייצר קרבה ואמון למתאמן בכדי לאפשר למתאמן להיפתח אליו, יצירת קירבה היא צעד חשוב מאוד בכל תהליך אימון.

הערכת עדיפויות של תהליך אימון

אימון הוא לעזור לך להגיע מהמקום בו אתה נמצא למקום שאתה רוצה להיות. עכשיו כשאתה יודע איפה אתה רוצה להיות, המאמן שלך יעזור לך להעריך באופן אובייקטיבי איפה אתה נמצא עכשיו. במהלך שלב זה תסתכל לא רק על נסיבות חיצוניות, אלא גם על התהליכים וההרגלים הפנימיים שלך שעשויים לסכן את ההתקדמות שלך.

לדוגמה, ייתכן שיש לך הרגל רע של פרפקציוניזם שיאט אותך ואולי אפילו ישתק את המאמצים שלך לכתוב את הפרק הראשון בספר שלך. תצטרך לקחת זאת בחשבון בעת התמודדות עם מטרה זו, ולכן חשוב שאתה פתוח, אובייקטיבי ומבוסס עובדות בהערכת המציאות שלך.

זיהוי אזורים תקועים/בעייתיים וסקירת המשאבים והאפשרויות שלך

אתה והמאמן שלך תתחילו לסקור את כל המשאבים, האפשרויות ודרכי הפעולה העומדות לרשותכם שיכולים לעזור לכם להשיג את המטרות שלכם. המאמן שלך כנראה יפעל על פי כללי סיעור המוחות כאן, בשלב זה חשוב מאוד להשאיר בצד את השיפוטיות וביקורתיות (כמו “אני לא יכול להרשות לעצמי את זה”) ופשוט לייצר כמה שיותר רעיונות.

במהלך שלב זה תרצה לזהות את המשאבים שלך. לדברי גרנט וגרין, “משאבים יכולים להיות ניסיון אישי, מנטורים, אנשים משפיעים בחייך, מורים, ספרים, ציורים, מוזיקה.” משאבים הם המקום שבו אנו שואבים את הכוח וההשראה שלהם. הם מרכזים אותנו ועוזרים לנו להשיג את המטרות שלנו.

קביעת יעדים והגדרתם והגדרת השלבים הדרושים

השלב הבא הוא שהמאמן שלך יעזור לך לעצב תוכנית שתיקח אותך מהמקום בו אתה נמצא כרגע למקום שבו אתה רוצה להיות בעתיד. אתה תקבע את הצעדים שאתה צריך לעשות בכדי להמשיך ולפעול.

בתוכנית זו, אתה תבין:

  • מה אתה הולך לעשות ומתי אתה הולך לעשות את זה.
  • אילו סוגי מכשולים יהיו בדרכך, ואיזו תמיכה אתה צריך.
  • כיצד פעולה זו תתרום לעמידה ביעדים שלך.

המאמן שלך גם ימדוד ויכוון את המוטיבציה והמחויבות שלך לפעול.

לאחר פגישת האימון שלך, לעתים קרובות תמלא דו”ח מעקב שבו תכתוב את מה שאתה והמאמן שלך החלטתם, כדי לגבש את המחויבות שלכם ולעקוב אחרי הדברים.

הקניית מוטיבציה ומחויבות והתחייבות להשגת יעדים מוגדרים

לאורך כל התהליך, המאמן שלך יפעל כדי לשמור על המוטיבציה והמחויבות שלך גבוהות. המוטיבציה תמיד נובעת מבפנים – המאמן שלך יעבוד איתך על בניית מוטיבציה נכונה. המאמן שלך ידאג לשמור אותך בקשר עם הערכים שלך כך שיהיו לך סיבות מתמשכות להישאר ממוקד במטרות שלך.

המאמן שלך גם יעזור לחשוף ולהפיג כל דבר שחוסם את דרכך, כמו פחדים או אמונות מגבילות.

מדידת התקדמות

בנוסף לשמירה על מוטיבציה, המאמן שלך ידאג שתישאר במסלול. קל יותר להתחייב לתוכנית פעולה מאשר לבצע אותה. על ידי שימוש בסדרה של כלי אימון, המאמן שלך יכול לשמור אותך על המסלול. לדוגמה, ייתכן שתתבקש לכתוב יומן על החוויות שלך מהאימון, כדי להעלות דפוסים פנימיים ארוכי שנים שיש לך שאינם עובדים איתך.

על ידי כתיבה עליהם, אתה מגדיל את המודעות העצמית ואת היכולת לכייל את עצמך מחדש לעבר המטרות שהצבת לעצמך. סביר להניח שגם תדווח על ההתקדמות שלך לקראת יעדים או פריטי פעולה שהתחייבת אליהם.

חגיגת הצלחות בתהליך אימון

לאורך מסע האימון שלך, המאמן שלך בטוח יסמן את הניצחונות שלך לאורך הדרך. לעתים קרובות אנשים מתרכזים במה שהם רוצים לשנות, או במה שלא עובד בחייהם האישיים או העסקיים. אבל חשוב לא פחות לשים לב למה שאתה עושה נכון. זה נותן לך ביטחון ושומר עליך מוטיבציה.

מה תהליך אימון אישי כולל

  • מענה על כמה שאלות אנליטיות מאוד ממוקדות, המאתגרות את החשיבה של המתאמן ואת האמונות המגבילות שלו.
  • מפגשים שבועיים המתמקדים בתחומי אתגר שונים או סדרה של מפגשים המתמקדים בניתוח מעמיק יותר של בעיה לא פתורה לטווח ארוך
  • מציאת סיבת השורש, הכאבים והרווח הקשורים למצבים/מטרות תקועים

מאמן אישי לחיים שומר על הלקוח ממוקד ומאתגר לפעולה משבוע לשבוע, במספר דרכים:

  • על ידי מתן אפשרות ללקוחות ללמוד לזהות את מנגנוני ההגנה שלהם (הסיפורים שהם מספרים כדי להגן על עצמם)
  • על ידי העצמתם להתנתק מהלך הרוח ה”לא יכול”.
  • על ידי הנעתם לעבוד לקראת ולצפות להשגת יעדים חדשים;
  • בכך שהם עוזרים להם ליצור חזונות ואמונות מעצימים

גם המאמן וגם הלקוח, פועלים לקראת פתרונות פורצי דרך והשגת המטרה שנקבעה. פרדיגמות חדשות מתפתחות המובילות לפתרונות חדשים ולהצלחות במטרות חיים, תוך שמירה על בדיקה ובקרה מתמידה וכתוצאה מכך נוצר דו-קיום הרמוני לטווח ארוך.

התחל לקבל לקוחות לעסק האימון שלך עם אתר מותאם אישית - קבע פגישת ייעוץ עכשיו

משוך לקוחות נוספים לעסק האימון שלך וקח את העסק לשלב הבא עם אתר אינטרנט מותאם אישית. הצוות שלנו יעבוד איתך כדי לבנות אתר שמשקף את הכישורים והמותג הייחודי שלך. אל תחכה, תזמן את שיחת הייעוץ שלך עכשיו ובואו נתחיל לבנות האתר שלך היום."
תהליך אימון אישי
אהבתם? איזה כיף! אולי יעניין אתכם גם:
שתפו עם חברים:

רוצים להתעדכן בתכנים חדשים?

אל תפספו תכנים חדשים ישירות אל האימייל שלכם

תוכן עניינים

קבע שיחת ייעוץ אסטרטגי