מדיטציה למתחילים – איך עושים מדיטציה

»
»
מדיטציה למתחילים – איך עושים מדיטציה

זהו החלק במדריך שבו נדבר על מדיטציה למתחילים – איך עושים מדיטציה. כעת, כשאתה יודע יותר על סוגי המדיטציה השונים, אתה יכול לבחור את הסוג שאתה רוצה לתרגל בהתאם לסוג המתאים ביותר לצרכים שלך.

אם יש לך בעיות עם מתח ודיכאון, מדיטציית מיינדפולנס היא אחד מהסוגים שכדאי לך לשקול להתחיל. עם זאת, אחרים עדיין יכולים לעזור לך למצוא הקלה ממתח ודיכאון.

בעוד שמדיטציה עשויה להיראות כמו תרגול פשוט, במציאות, היא דורשת הרבה משמעת וחריצות כדי לממש את היתרונות הרבים. כדי לקבל תוצאות אפקטיביות עם תרגול המדיטציה שלך, יש דברים שונים שצריך לשים במקום.

כעולה חדשה שרק מתחילה עם מדיטציה, אתה צריך לדעת כיצד להתכונן לתהליך, מה שיכול להועיל כדי להבטיח שהתהליך יעבור כשורה. חשוב להקדיש את הזמן ולהתכונן לסשן המדיטציה שלך בדיוק כפי שהיית עושה בעת תכנון פעילויות אחרות.

חלק מהדברים שאתה צריך לפני תחילת מסע המדיטציה שלך כוללים מוטיבציה, מטרות, ציפיות, יציבה, חריצות וביטול הסחות הדעת.

הפעלת המוטיבציה שלך  – מדיטציה למתחילים

כאשר אתה מתחיל לראשונה בתהליך המדיטציה, אתה צריך לקחת את הזמן כדי להזכיר לעצמך מדוע בחרת לעשות מדיטציה. המטרה שלך צריכה להיות ברורה, כדי שתדע אם התרגול שלך מוצלח או לא.

המטרה שלך להתחיל לעשות מדיטציה יכולה להיות להשיג יותר שלווה, שמחה ואושר, לשפר את הכישורים המנטליים שלך, או אפילו להשיג רמה מסוימת של התעוררות. 

לא משנה מה מטרת המדיטציה שלך, זה צריך להיות ברור שכן זה מה שיעזור לגרום לך יותר מוטיבציה למצוא הצלחה.

קבלת המוטיבציה תעזור לך להתמודד עם תחושות של חוסר שקט או כל צורה של התנגדות שעלולה להתעורר במהלך התהליך.

איך לעשות מדיטציה – תרגול מדיטציה למתחילים שלב אחר שלב

הגדר יעדים סבירים – מדיטציה למתחילים

מטרות יעזרו לתת לך כיוון והצבת יעדים מציאותיים היא חיונית כדי להצליח בתרגול המדיטציה שלך. אתה צריך לשאול את עצמך מה אתה רוצה להשיג בכל מפגש מדיטציה.

התחל עם מטרות פשוטות, כמו ניסיון להישאר סבלני כשהמוח נודד או כשאתה ישן. אתה יכול לחשוב על חלק מהאתגרים נפוצים שאתה מתמודד איתם במהלך המדיטציה שלך, כמו הסחת דעת עם דברים פשוטים או כניעה למחשבות מסיחות דעת. לאחר מכן, תוכל להגדיר מטרה סבירה שתאפשר לך להתגבר על האתגרים הנתונים.

כשאתה מציב מטרות, אתה צריך להיות מודע לציפיות שלך. ברגע שאתה מממש את הציפיות שלך, אז אתה יכול לעבוד בחריצות לקראת הגשמתם. עם זאת, הציפיות לא צריכות להיות שאיפות מדי, כמו להאמין שתצליח להגיע לרמת תודעה מוגברת עם מספר פגישות בלבד.

עליך להבין שאתה עשוי להתאמן במשך מספר שבועות מבלי לראות שינוי מוחשי. לכן, עליך להגדיר יעדים סבירים כדי שלא תתייאש בעת תרגול.

כאשר אתה מתחיל את תרגול המדיטציה שלך, ייתכן שחסרה לך היציבות שתאפשר לך להתרכז או להגיע לתשומת לב. עם זאת, חשוב לך לדעת שזה נורמלי ושרמת הקשב שלך תשתפר בהדרגה ככל שתמשיך בתהליך.

ללא קשר לאופן שבו אתה מתרגל מדיטציה, אתה צריך לדעת שאין דרך ספציפית לפעול ואין דבר כזה מדיטציה גרועה.

חריצות

כשאתה מתחיל באיך לעשות מדיטציה, התוצאות שאתה חושק בהן יתממשו רק כאשר אתה חרוץ בתרגול, אז וודא שאתה מחויב במלואו לחריצות. זה אומר שאתה מעורב לחלוטין באימון ולא מבזבז את זמנך בחלומות בהקיץ.

כשחסרה לך חריצות, תאבד יותר מדי מזמנך במחשבה על נושאים שלא מעניינים אותך, במקום להיות מרוכזים בבעיות שאתה מנסה לפתור בתהליך הגישור.

כאשר אתה חסר חריצות, אתה עשוי גם לגלות שאתה מתחיל לשפוט את עצמך על איכות תרגול המדיטציה שלך. זה יכול להוביל לכך שתתחיל להתנגד לתרגול שלך, לעסוק בדחיינות ולהרגיש תחושת ספק.

עליך להסדיר את ליבך לתרגל מדיטציה למתחילים בשקידה במשך כל התהליך, ללא קשר לאופן שבו התהליך יתגלגל.

זיהוי הסחות דעת פוטנציאליות

בזמן שאתם מקדישים את הזמן להתכונן לכל מפגש מדיטציה, עליכם לבצע מלאי מהיר כדי לזהות כמה מהדברים שעלולים לגרום לכם להסיח את דעתכם.

בדוק אם המוח שלך עלול להיות עסוק במחשבות על דברים שאולי לא הלכו לך טוב במהלך היום. אתה גם צריך לבדוק אם המוח שלך מתמקד בדאגות ובמחשבות מלחיצות לגבי העתיד.

כדי להצליח במדיטציה למתחילים, אתה צריך לנקות את דעתך מכל צורה של חרדה או דאגה, להכיר במחשבות שעלולות לעבור בראש שלך וברגשות שאתה עשוי לחוות. אז אתה צריך לעבוד כדי לפתור אותם. אתה יכול אפילו להגדיר כוונה ברורה שתאפשר לך להתעלות מעל הסחות הדעת כדי להישאר ממוקדים בתהליך.

כדי להתכונן כראוי לתרגול המדיטציה שלך תצטרך לאסוף את הפריטים הבאים לפני שתתחיל:

איך עושים מדיטציה – טיימר

כאשר אתה מתחיל לראשונה את תרגול המדיטציה שלך, תצטרך לבחור זמן נוח לתרגול. אתה צריך לבחור את הזמן שהכי נוח לך מכיוון שמדיטציה אמורה להיות זמן של הרפיה.

כדאי לבחור זמן שבו אתה מרגיש הכי חופשי ושלא יהיו לך הסחות דעת. אתה יכול לבחור זמן שמתרכז סביב שעות מעבר, כגון זריחה ושקיעה.

אלו הם זמנים מצוינים לתרגל את המדיטציה שלך בשל הרוגע השורר סביב הזמנים הללו. עבור טיימר, אתה יכול להשתמש בטלפון שלך, או להוריד אפליקציית מדיטציה שתעזור לך בתרגול.

מקום שקט

המקום שבחרת לתרגול המדיטציה שלך צריך להיות נוח ונוח. אתה צריך להחליט על מקום ללא כל הסחות דעת. זה צריך להיות מקום שבו תוכל לקבל קצת פרטיות במהלך סשן המדיטציה.

הימנע מהסחות דעת מהטלוויזיה או מכל סוג אחר של רעש. גם האזור שתבחר צריך להישמר נקי וללא עומס. הימצאות בסביבה שקטה ושלווה יכולה לעשות הבדל עצום בתהליך המדיטציה.

לומדים איך לעשות מדיטציה – בחר יציבה נוחה

היציבה שתבחר לתרגול המדיטציה למתחילים שלך יכולה להוביל לתחושת ריכוז ורגועה יותר במהלך התהליך או עלולה להוביל לאי נוחות.

סוג התנוחה שבו אתה משתמש צריך להיות כזה שנוח לך ואידיאלי למבנה הגוף שלך. אתה צריך שיהיה לך יציבת גוף נכונה ויציבות של עמוד השדרה, הכתפיים והצוואר שלך.

שמירה על היציבה המתאימה היא חיונית לתהליך ויכולה לסייע בהארכת הזמן שבו אתה מסוגל לעשות מדיטציה.

מדיטציה למתחילים
אהבתם? איזה כיף! אולי יעניין אתכם גם:
שתפו עם חברים:

רוצים להתעדכן בתכנים חדשים?

אל תפספו תכנים חדשים ישירות אל האימייל שלכם

תוכן עניינים

קבע שיחת ייעוץ אסטרטגי